Przejdź do treści

Najlepsze aplikacje do retuszu w telefonie

Jesteś poza domem, z dala od komputera, zrobiłeś fajne zdjęcie, które chcesz wrzucić na Insta, ale chcesz je lekko podrasować? No cóż, zapewne masz telefon przy sobie…


Obecnie jako, że technologia idzie do przodu, aparaty w telefonach robią coraz lepsze zdjęcia to i producenci aplikacji na telefony postanowili nieco wspomóc mobilnych fotografów. Tak też powstały przeróżne, ciekawe aplikacje, dzięki którym w prosty sposób możemy poprawić zdjęcie, w taki sposób, że będzie wyglądało jakby retuszowane długo na komputerze przez zawodowca.

Dla jasności – nie mam tu na myśli aplikacji, które w magiczny sposób zmieniają niebo, twarz czy te z masą presetów / filtrów, które tylko zmieniają kolory. Aplikacje, które poniżej wymieniam sam testowałem, czasem używam i pozwalają na ręczne poprawianie parametrów ekspozycji, balansu bieli itp.
Nie ma co przedłużać – lecimy z tematem!


Adobe Photoshop Express

Klasyka przodem! Znany chyba wszystkim niezawodny Photoshop dostępny także w wersji mobilnej. Jednak nie jest to aplikacja tak rozbudowana, skomplikowana i posiadająca te same funkcje co wersja komputerowa. Jeśli korzystaliście z Adobe Camera Raw to po zainstalowaniu tej aplikacji pewnie szybko Wam się z nią skojarzy. Otóż w aplikacji głównie poprawiamy parametry ekspozycji, nasycenia, balans bieli. Możemy też usunąć jakieś drobne elementy ze zdjęcia i choć nie jest to pełna wersja klasycznego Photoshopa, po retuszu zdjęcia wyglądają dużo lepiej!

Linki: [Android | iOS]


Snapseed

Bardzo rozbudowana, posiada dużo funkcji i możliwości, a jednocześnie prosta i przejrzysta aplikacja. Cieszy się dzięki temu dużą popularnością, ale też pewnie dzięki temu, że jest stworzona przez Google. Można w niej zarówno lekko poprawić manualnie ustawienia jak i bardziej pobawić się różnymi efektami czy pozbyć się czegoś ze zdjęcia.

Linki: [Android | iOS]


Adobe Lightroom Mobile

Darmowa wersja równie popularnego programu co Photoshop, tym razem bardziej do podstawowej obróbki zdjęć. Taka można powiedzieć nieco uproszczona wersja Lightrooma Classic, nie posiada wszystkich tych samych funkcji, ale osoby siedzące na co dzień właśnie w Lightroomie na pewno odnajdą się całej masie suwaków i ustawień, jakie oferuje ta aplikacja. Jedną z ciekawszych opcji w tym wypadku jest synchronizacja z różnymi urządzeniami. Czyli przykładowo pracujesz nad zdjęciem na komputerze, musisz szybko wyjść, więc przerzucasz się na telefon. Kończysz retusz na telefonie, eksportujesz zdjęcie i wrzucasz na Insta!

Linki: [Android | iOS]


Osobiście te trzy powyższe aplikacje to te, z których korzystam na co dzień i które na pewno mogę polecić. Są jeszcze różne inne aplikacje, które sprawdzałem, testowałem, ale jednak nie przypadły mi do gustu. Jednak podrzucam Wam poniżej nazwy tych – wg mnie – ciekawszych:

I tak z mojej perspektywy to ewentualne aplikacje, którymi można się pobawić od czasu do czasu. Jednak na co dzień, no wg mnie tak średnio bym powiedział. 😉
A jakie są Wasze typy? Z czego korzystacie najczęściej?


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *