Przejdź do treści

Popularny i jakże efektowny efekt kolorystyczny, z jakim możemy się spotkać na wielu zdjęciach to tłaśnie Orange & Teal. Aby go uzyskać w Lightroomie wystarczą 2 kliknięcia…


Brzmi jak abstrakcja? Ale nią nie jest!

Dosłownie 2 kliknięcia, może 3 wliczając rozwinięcie panelu edycji. 😉 Zatem dzisiaj wpis bardzo krótki, ale bardzo konkretny.
Jeśli jednak należysz do tego niewielkiego grona osób, które nie wiedzą jak wygląda taki efekt, kliknij w link: [LINK].
Generalnie jeśli nie jest przesadzone, wygląda nie najgorzej. 😉

Zatem do rzeczy, lecimy z tematem!

Orange & Teal w 2 kliknięcia w Lightroomie

Zatem odpalamy wybrane zdjęcie w Lightroomie, poprawiamy je jak chcemy pod kątem balansu bieli czy ekspozycji, a następnie…

Przechodzimy do panelu Calibration i kolejno przesuwamy suwak Red Primary na plus, a Blue Primary na minus, mniej więcej na takie same lub podobne wartości. Jakie to będą wartości – musisz sprawdzić, ponieważ każde zdjęcie jest inne. Przy jednym może to być około 20, a na innym około 70. Jeśli kolory jeszcze w jakiś sposób Ci nie odpowiadają, być może kolory nie są wystarczająco nasycone, skorzystaj wtedy z suwaka Saturacji i lekko ją popraw lub zredukuj wedle uznania. Sprawdź, testuj, eksperymentuj!

A jak to wygląda w praktyce? No mniej więcej jak na poniższym obrazku – ja tu dla przykładu zastosowałem akurat wartości + / – 50.

teal-orange-lightroom

 


I tak jak wspominałem – krótko, konkretnie, ale mam nadzieję, że ciekawie! 🙂
Podoba Wam się efekt Orange & Teal? Dajcie znać w komentarzach co o nim sądzicie! 🙂


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *